Agencja Nieruchomości Żoliborz

Znajdź swój dom, mieszkanie lub działkę na Żoliborzu

Agencja nieruchomości - Real Estate Agency - Warszawa Żoliborz

Zapraszamy do współpracy przy sprzedaży, zakupie lub wynajmie nieruchomości na Żoliborzu.

Polecamy oferty nieruchomości położone w dzielnicy Warszawa-Żoliborz.

Zapraszamy do współpracy przy sprzedaży, zakupie lub wynajmie nieruchomości położonych na Żoliborzu. Oferujemy Państwu profesjonalne usługi w zakresie pośrednictwa w sprzedaży, kupnie oraz wynajmie mieszkań, domów oraz działek. Mamy też w ofercie lokale użytkowe oraz obiekty komercyjne. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji.

Agencja nieruchomości Warszawa-Żoliborz

W naszej ofercie znajdziecie Państwo kilka tysięcy aktualnych ofert nieruchomości. Propozycje nieruchomości na sprzedaż i wynajem z dzielnicy Żoliborz to kilkadziesiąt różnych ofert. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami, a jeśli nie znajdziecie Państwo odpowiedniej - zachęcamy do kontaktu.

Kup, sprzedaj lub wynajmij nieruchomość w dzielnicy Warszawa-Żoliborz

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiele ciekawych propozycji mieszkań, domów, działek, lokali użytkowych, obiektów komercyjncy, gruntów i terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w dzielnicy Żoliborz.

Mieszkania na sprzedaż Żoliborzu
Mieszkania na wynajem Żoliborz
Domy na sprzedaż Żoliborz
Domy na wynajem Żoliborz
Działki i tereny na sprzedaż Żoliborz
Obiekty i lokale komercyjne Żoliborz

Dlaczego warto współpracować z naszą agencją przy sprzedaży lub najmie mieszkań, domów, działek na Żoliborzu?


Zespół Białe Lwy to kilkudziesięciu agentów nieruchomości działający w różnych regionach mazowsza a także w całej Polsce. Są wśród nich specjaliści z obszaru Żoliborza. Zapraszamy do kontaktu z naszą agencją nieruchomości, abyśmy mogli przedstawić Państwu indywidualną ofertę z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.


• Jeśli sprzedajesz nieruchomość w ramach naszej współpracy możemy zaproponować kompleksowe podejście do obsługi sprzedaży: analizę rynku, rekomendację ceny ofertowej. analizę stanu prawnego nieruchomości i rekomendacje dotyczące przygotowania nieruchomości do sprzedaży od strony dokumentów a następnie profesjonalną sesję fotograficzną, zdjęcia wnętrz a także z drona, poprzedzone przygotowaniem wnętrza do zdjęć lub do prezentacji (home staging, decluttering), promocję oferty nieruchomości w systemie wymiany ofert między biurami (MLS), promocję nieruchomości na portalach ogłoszeniowych, w mediach społęcznościowych, organizację dnia otwartego, preznetowanie nieruchomości zainteresowanym kupującym, współpracę z innymi agencjami i agentami, pomoc w negocjacjach, pomoc w przygotowaniu dokumentów do transakcji, obsługę organizacyjną transakcji oraz wsparcie przy przekazaniu w nowe ręce. W czasie współpracy wykonujemy szereg czynności ale też świadczymy usługi doradcze. Można powiedzieć, że zajmujemy się obsługą transakcji od A do Z. Więcej o współpracy przy sprzedaży mieszkań czy domów znaldziesz tutaj.
• Jeśli kupujesz nieruchomość to przede wszystkim pomożemy doprecyzować Twoje potrzeby i oczekiwania, skontaktujemy z doradcą kredytowym, będziemy dokonywać preselekcji ofert nieruchomości i umawiać prezentacje, doradzimy na każdym etapie wyboru nieruchomości, sprawdzimy dokumenty i pomożemy w przygotowaniu transakcji, a także zadbamy, aby przekazanie kluczy i liczników było bezproblemowe. Więcej o obsłudze zakupu znajdziesz tutaj.
• Jeśli masz nieruchomość do wynajmu (jesteś wynajmującym) lub jeśli poszukujesz nieruchomości do wynajęcia (jesteś najemcą) wiele z powyższych usług również jest dla Ciebie. Zapraszamy do kontaktu, aby ustalić szczegółowy zakres.

Zainteresowany współpracą? Wypełnij powyższy formularz lub skontaktuj się z którymś z naszych Doradców.

Skontaktuj się z nami w sprawie nieruchomości na Żoliborzu

Warszawa Żoliborz - dlaczego warto tam zamieszkać?

Dzielnica Żoliborz - mała dzielnica z wielkim potencjałem

Dzielnica Żoliborz położona jest w lewobrzeżnej części Miasta Stołecznego Warszawa. Jest najmniejszą spośród 18 dzielnic Warszawy. Na powierzchni 8,3 km2 zamieszkuje około 50 tysięcy osób. Oznacza to, że tylko 3% warszawiaków może o sobie powiedzieć "mieszkam na Żoliborzu". Nazwa Żoliborz, o czym nie każdy wie, pochodzi od francuskiej nazwy Joli Bord czyli „Piękny Brzeg". Okrzyk ten wydawali ludzie, którzy podziwiali widok ze skarpy wiślanej.

Historia Żoliborza sięga XVII wieku. Obszar obecnego Żoliborza to teren dawnej wsi Polików lub Polków. Obszar ten został nazwany od drugiej połowy XVII wieku Faworami. Przed 1831 Fawory były dzielnicą willową z pałacami i dworkami warszawskiej arystokracji natomiast po 1831 ziemie te zostały zajęte pod budowę Cytadeli.

Żoliborz swój rozkwit zawdzięcza latom 20. ubiegłego wieku, kiedy to po odzyskaniu niepodległości wolne tereny wokół Cytadeli dały możliwość zabudowy nowymi obiektami. Z budownictwa z tamtego okresu pozostały piękne wille, kamienice oraz budynki wielorodzinne w koloniach Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Choć Powstanie Warszawskie zaczęło się właśnie na Żoliborzu, to II wojna z tą dzielnicą obeszła się łagodnie i Żoloborz odniósł stosunkowo mało zniszczeń, stąd tak wiele cennych obiektów i przedwojennej tkanki nadaje jej wyjątkowy klimat. W sierpniu 1947 r. na Żoliborzu otwarto pierwszy w stolicy Powszechny Dom Towarowy (Pedet) przy ulicy Mickiewicza. W latach 1951–1994 w skład Żoliborza wchodziły Bielany, które są obecnie osobną dzielnicą Stolicy.

Rejony (osiedla) dzielnicy Żoliborz:

Marymont-Potok
Sady Żoliborskie
Stary Żoliborz

Na Żoliborzu znajduje się wiele terenów zielonych. Myśląc Żoliborz, wiele osób dodaje do nazwy dzielnicy przyimek "zielony", co zostało jeszcze bardziej spopularzowane w piosence Muńka Staszczyka i zespołu T. Love, gdzie oprócz przyimka zielony pojawił się inny.... :) co też zapada w pamięć: "Zielony Żoliborz, ** Żoliborz, rozkwita na drzewach na krzewach". Ale fakty są takie, że dzielnica Żoliborz posiada 250 ha zwartych terenów zielonych, co oznacza że na każdego mieszkańca przypada 50 m2 zielonych płuc. To ogromny wyróżnik dzilenicy. Do zielonych terenów należą: Park Kaskada, Park Kępa Potocka, Park im. Stefana Żeromskiego, Park im. Żołnierzy Żywiciela, Park Sady Żoliborskie, Park Fosa i Stoki Cytadeli, Park Osiedlowy Zatrasie.

Oprócz tego na Żoliborzu znajdziemy: Cmentarz na Powązkach, Obszar Cytateli z Muzeum Katyńskim, Centrum Sportu i Turystyki. Na Żoliborzu nie brakuje też zaplecza gastronimicznego i kulturalnego, wraz z wieloma kultowymi miejscówkami.

Komunikacja w dzielnicy Warszawa-Żoliborz

Żoliborz ma bardzo dobrą infrastrukturę. Dojazd do centrum Warszawy zajmuje dosłownie kilka chwil. Komunikacja na Żoliborzu to przede wszystkim Metro - pierwsza linia Metra w obrębie Żoliborza ma dwie stacje: Metro Plan Wilsona i Metro Marymont. Na Żoliborz dojechać można też kolejką podmiejską oraz pociągami, wysiadając na dworcu Dworzec Warszawa Gdańska. Ponadto na Żoliborzu funkcjnuje także komunikacja autobusowa i tramwajowa.

Atrakcje na Żoliborzu

Żoliborz sam w sobie jest jedną wielką atrakcją Dzielnica ta przede wszystkim słynie jako miejsce na spacery i rekreację. Pomimo lokalizacji blisko centrum odnajdą się w nim osoby ceniące Slow Life. Największą ciekawostką dla zwiedzających będą tereny Cytadeli Warszawskiej gdzie można połączyć rodzinny wypoczynek z historią.

Rynek nieruchomości w dzielnicy Żoliborz

Żoliborz jest ulubioną dzielnicą ... wszystkich. Wybierają go studenci oraz osoby młode, rodziny i seniorzy. To też od lat jest enklawa artystów i twórców, którzy chętnie lokowali i lokują tu swoje mieszkania i pracownie. Za swoje miejsce Żoliborz wybierają chętnie także dziennikarze, politycy. To z powodu zieleni, przyjaznego otoczenia i dobrej komunikacji. Nie znajdziemy tu wielkich bloków z płyty.

Z uwagi na bardzo ograniczoną ilość terenów dla nowego budownictwa oraz luźną zabudowę, ceny nieruchomości na Żoliborzu należą do wysokich, a w niektórych przypadkach bardzo wysokich. Nie brakuje tu ofert ekskluzywnych nieruchomości, z najwyższej półki. Mieszkania do zakupu w przystępnej cenie pojawiają się tu rzadko. Nie ma też wielu ofert na wynajem. Większość propozycji wystawionych na rynek szubko znika. To wynika z ograniczonej podaży ofert na rynku. Nie ma tu też wielu inwestycji deweloperskich. Ceny mieszkań na Żoliborzy plasują się w piątce najdroższych wg dzielnic Warszawy. Dlatego chcąc kupić mieszkanie w tej dzielnicy należy wyposażyć się w odpowiedni budżet ... i cierpliwość.Warszawa Żoliborz nocą zdjęcie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.